Archiwum czerwiec 2005


cze 18 2005 po wszystkim!
Komentarze (7)

Juz....tak długo wyczekiwany...koniec....koniec sesji!! Ufff.... Wczorajszy egzamin hmm...wynik poznam w poniedziałek, po cichu myśłe że bedzie dobrze ale tak po cichu żeby nie zapeszać:) Jednym słowem mam już wakacje raaaany czas tak błyskawicznie minął, mam wrażenie że cały ten rok akademicki to taka tylko dłuższa chwila, która nie wiem nawet kiedy minęła...martwi mnie myśl, że tak bedzie też z wakacjami...ale trzy miesiące to jednak dużo czasu, myśle, że te będzie naprawdę wyjątkowe!

Pozdrawiam

 

noel   
cze 10 2005 szczęście....
Komentarze (4)

Czym jest szczęście? Dlaczego wszyscy go poszukują bez względu na wiek, wykształcenie, pochodzenie społeczne, miejsce zamieszkania, narodowośc. Ile jest odcieni szczęścia? Czy jest osoba, która śmiało może powiedzieć że jest szcześcliwa, ale szcześliwa tak do absurdu...? Czy na bytanie "czy jestes szcześliwa/y usłysze odpowiedz?! Nie wszyscy umieją od razu odpowiedzieć na to pytanie. Dopiero po dłuższej chwili zastanowienia przedstawiają swoją koncepcję, swoje zdanie, swój wzór szczęścia. Dla jednych jest to osiągnięcie jakichś rzeczy materialnych, dla innych osiągnięcie celu, spokoju wewnętrznegolub usunięcie przeszkody. Dla bezrobotnego będzie to znalezienie pracy, dla głodnego-uzyskanie pożywienia, dla więźnia-wolnośc.
Szczeście to również uczucie zadowolenia, upojenia, radości, szczęśliwośc, to wszystko, co wywołuje ten stan.

Jak można osiągnąć szczęście? Każdy zapytany o to człowiek odpowiedziałby inaczej. Jedni uważają, że można je osiągnąć sumienną pracą inni, że gromadzeniem majątku, a jeszcze inni, że poprzez walkę o swoją pozycję, o coraz wyższe szczeble hierarchii, zachowując dobre zdrowie. Jednemu człowiekowi potrzeba do szczęścia mniej, innemu więcej. Do szczęścia różnym ludziom potrzebne są różne czynniki.

Niekiedy zdarza się, że to druga osoba potrzebna jest do szczęścia, że szczęściem człowieka bywa drugi człowiek! Dla mnie to bardzo odważna myśl i najważniejsze, że jest możliwa...szczęście jest możliwe, nie jest wymyślonym mitem, stworzoną legędą...jest zwykłe i dla każdego człowieka....ludzkie szczęście!

Jednak szczęście jednych bywa niepodobne do szczęścia drugich... tak bardzo chcuiałbym znależc swoje!

Nie wiem skąd to rozażanie...chyba troche zaispirowane...dziękuje:)

noel   
cze 09 2005 kilka słów...
Komentarze (3)

Sesja trwa...narazie bezboleśnie, bez poprawek we wrześniu, pozostał jeszcze jeden egzamin i po wszystkim! Jestem dobrej myśli, wierze, że się uda! Trzymajcie kciuki prosze (17.06. 9.00) Potem planuje wielki odpoczynek, moze wyjazd ale wystarczy mi moja plaża i dobra książka, chciałbym także nadrobić zaległości w kontaktach z przjaciółmi! Ogromne zaległości mam też tutaj, blog wymaga odświeżenia...na wszystko postaram się znaleźć czas! Tymczasem jeszcze pozostaje kilka dni nauki, a po tym będe spał tydzień! Zajrze tu niedługo...pozdrawiam

noel